1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 604635 inlägg · 6212 ämnen

2939072 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Apropå nånting...
Peja: Ja skulle en sån som Rattie röra på sig så kommer det finnas intressenter.

Marknaden är ju skapligt skev.

Det är ju bara att kolla på HV som betalade ett 6 siffrigt belopp för en bredd spelare(på HA nivå)
För centern från Nybro.

Sv: Apropå nånting...
Peja: Kopacka är absolut intressant . Genborgs storlek (exakt samma 188/90 ) lite mer rutin , målfarlig . Men rätt hög prio för Brynäs att förlänga gissar jag

Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby: såg det på medlemsvideon med Freij.

Men alltså…

Taskigaste skedet i Ilaris utveckling nu.

Ganska liten, ska ta steget till senior men behöver mer fysik.

Det går ganska fort men aldrig fort nog.

Spännande spelartyp med god rörlighet men för lätt.

Eriksson har blivit BETYDLIGT stadigare i kroppen på den gångna sommaren och Ilari får hoppas på samma för just nu skulle jag säga att han är hacket för liten för SHL.

Modern spelare som säkert kommer bli nyttig framöver annars.

Står han ut med lite utlåning så tycker jag Timrå ska fortsätta smida på det järnet!

Sv: Apropå nånting...
bar mofftak: Södertälje har satt sig själva i skiten. Ska dom sparka AJ, så måste dom sparka Georgsson också, vilket skulle innebära att dom kommer tappa tunga sponsorer som är kompis privat med AJ. Det var den största anledningen att han överhuvudtaget blev tränare i Tälje, på grund av hans kontakter. Så dom lär fortsätta stoppa huvudet i sanden och låtsas tro på det dom håller på med.

Fyfan vilken missköt förening. Borde göras en dokumentär om skiten. Underhållande är det iaf.

Sv: Apropå nånting...
sargad: Det är väl ingen som vågar ta konflikten med Johansson och sparka honom. Det är enklare att bara åka ur..

Sv: Apropå nånting...
Starostenko: Kopacka har ju inte alls samma CV som Rattie men är å andra sidan billigare, i bra ålder, snabbare och inte en spelare vars arbetsinsats ifrågasätts. Vad jag hör är att Brynäs gärna förlänger kontraktet, vi får se om det blir så.

Sv: Apropå nånting...
Peja: nån bedömning av sannolikheten gjorde jag inte men tror som du att klubbar i tyskland etc lätt kan ta över kontraktet. Men är ändå en kul spekulation såhär (kopacka norrut spekulerade ju nån tidning om också och är väl lika troligt) mellan speldagar

Sv: Apropå nånting...
steveroper: Apropå galet dåligt, hur länge kan Andreas Johansson få fortsätta i SSK?

Sv: Apropå nånting...
Kollar lite på bofors-modo....GALET dålig hockey

2939072 · »