Modano: Hoppa in i båset och dra den där harangen för alla sjuttielva fwds som sätter myror i naveln på motståndarvakterna. Måste bli extra skott-träning nu för att vända denna skit. Hur ska det här gå på ett kokande Hov mot ett Jyrgårn som har transatlantspets.. Näääe, hörje, hörje nu är man skeptisk inför fortsättningen.
Rallarn: målskyttar växer ju inte på träd direkt så oddsen att vi ens hittar en till nästa säsong är låga... att vi skulle få in en sådan redan denna säsong är nog obefintliga
KulltorpsOlli: Jepp 1O0% äkta. Har lite skit om laget och skitspelare som är skönt att vräka ur sig här när det går emot. Bara Jonte, Genborg o JJ som får godkänt i höst. Utan Jonte och med lövtunn plånbok nästa sässe så ser det förbannat brunt ut helt enkelt... om vi inte redan ryker mot LIF i vår. Den som ser nån möjlig positiv vinklig kan inte se nykter på dagsläget för nu är det bruuuunt.
SKRIDSKOSKENAN: Men låt folk ha sina penseldrag! Vad spelar det för roll? Alla dessa forumriddare som ska styra vad vi känner som supportrar…. Varför försöka stänga ner allas känslor? Jag fattar inte.
Alla reagerar olika på olika saker. Men det är ett fritt forum. Orkar man inte läsa om andra supportrars känsloyttringar, så kanske man ska vara ngn annanstans.
Jag tycker Timrås HS är det bästa. Respekt och kärlek till vårt lag genomsyrar det. Och alla får bearbeta sina känslor fritt. Det är inte så i alla forum.
Vad är problemet? Jag söker inga likes, jag är 54 år och skiter fullständigt i vad ni tycker om mig. Har följt Timrå i 45 av dessa år.
KulltorpsOlli: Ja jävklar vad spetsen suger. Rögle spelade ju juniorlaget och vi får bara med en poäng. Vi har bara kärringar framför mål förutom Jonte som kan banka in puckarna. Har Nubbs avgått ännu??? Katta-strofvärvningar. Hur kunde Forsmark få förlängt??? Nu börjar de andra bottenskrspslagen plocka lite poäng och vi nästan inga. Snart är det juniorVm och Wedda EP borta med skador. Det här pisslaget kommer 10O% hamna i kval. Problemet är att Leksand då redan fokuserat och förberedd sig och vi kommer antagligen oförberedda och tagna på sängen... å andra sidan har vi inte ekonomi, sponsorer och fans som håller eliserieklass så allsvenskan är nog det rätta elementet... ...kan jag få mina likes nu!?
Modano: nej ja är inte inavlad för att ja tycker du har sämst analyser i hela forumet . du är fri att tycka samma om mej o ja kommer inte misstänka att du är inavlad för de.
Rallarn: Jo, det är ju dilemmat tyvärr. Vi är i behov av en spetsspelare. Men vi är definitivt inte ensamma om det heller. Och dyker det upp nån så kommer det kosta multum.
Med det sagt, vi behöver få in en kropp hur som helst. Absolut att vi skall plocka in junior. Men vi kommer behöva få in nån med rutin också.
Montén Python: men Dalton har satt ett bra försvars och grundspel, det känns bra. Det är alltid något att falla tillbaka på. Rögle och Tangnes har också det, sånt skapar trygghet. Titta på Växjö som vinner mot Luleå trots att dom har "halva" laget borta. Men i längden går det ju inte, laget måste börja producera. Och jag tror att det sitter i huvudet! Nån gång måste det släppa!
Montén Python: Klart vi möter Djurgården på bortaplan, en lördag som sista match innan uppehållet. Ett Djurgården som precis som vi har en dålig trend som dom troligtvis vill bryta.
Kollade förövrigt formtabellen senaste 20 matcherna, där ligger vi 11a i tabellen. HV har alltså tagit fler poäng senaste 20 matcherna än vad vi har. Tur vi byggde upp en liten buffert där i början av serien. Lär bli viktig i slutändan.
Montén Python: Känns ju som att det nu är sent ute att skaka fram en målskytt till nästa säsong, därav att få fram en sådan till juluppehållet för en realistisk peng bör ju vara en otroligt svår uppgift milt sagt.
KulltorpsOlli: men sluta farma likes ? ”va på fejjan om…” du själv kan väll va på fejjan om du inte vill se användaren ”heffners” om vi ska använda den retoriken?
ja jag tycker de är anmärkningsvärt att de är så stora jävla pensel drag så fort vi inte tagit 3p. har ja klagat på att nån är sur för att vi torska? ja kommenterar på att de alltid är huvuden som ska rulla o dome dag trots att vi gör en spelmässigt bra match.
ja är själv skit sur över torsken o har mer eller mindre bråkat med frugan för att ja snäste när hon försökte prata direkt efter slut signal. om du nu tror ja lever bland rosa moln
Rip Kirby: Han har ju flyttat hit med frugan. Det är 4 stycken tränare, det inte tommy har kan kompletteras på de 3 andra positionerna. Tommy är och ska vara en ledare, tycker det syns att gruppen lyssnar, tar till sig och känner sig ... | Läs mer