1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 605256 inlägg · 6213 ämnen

2950514 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Va, och hela den biten..

Sv: Apropå nånting...
Orr: Fredrik Andersson som innan sin exit Timrå 2022 höll på i stort sett en hel säsong med att "sätta försvarsspelet". Något vi alla vet aldrig hände. Vi kunde glimta till nån enstaka match men vinner ditt lag endast 14 matcher under en hel säsong och släpper in 177 kassar brister det väl någonstans rätt jävla övertydligt.

Det nämns i snacket från öviksträsket att det minsann gått flera säsonger efter det och att Freddan idag är en bättre tränare. Ja, det är väl precis detta vi ska få se och jag är oerhört förväntansfull att få bevittna denna Lasarusresa från de döda. Segern mot BIK Karlskoga var blott en försmak.

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Nu får ni sluta att mobba Freddan va!

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Hahah.. skrattar högt.

Sv: Apropå nånting...
Jåkkinen: Karlin va, fick ta hela smällen va, skeppas va, hej svejs va, Freddan va, kom till Modo va, skall sätta defensiven va, det är lugnt grabben jag fixar det va.

Sv: Apropå nånting...
Jåkkinen: Ja verkligen. De måste åka mer skridskor va, våga ta fler avslut och spela tillsammans va.

Sv: Apropå nånting...
Cobbel: Spelartruppen ska ha en skopa med va.

Sv: Apropå nånting...
DrCox: Freddan är bra va, kommer lösa alla era problem va. Framförallt funkar Freddan bra med delat ledarskap va.

Skämt åsido, det är inte bara Karlins fel det här, hinken ska ha en rejäl skopa med.

Sv: Apropå nånting...
KulltorpsOlli: Men snälla nån det finns ju fler än en anledning till att det har gått dåligt för oss det ena behöver inte utesluta det andra sen så har Modo inte bestämt sig för om man ska förlänga med Hinken eller ej.

Men om det är bara Hinken som är problemet så skulle du inte ha nått emot om Karlin blir nästa Timråtränare om Tommy Samuelsson inte blir kvar hos er efter denna säsong?

Sv: Apropå nånting...
Nisse på Mon or: Men nu får ju m0d0 in magic Freddan i båset. Han som är känd att klara av smärre underverk med sina lag.

Vänta bara, nu kommer de hända grejer, bara att lägga upp benen och njuta antar jag.

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Hinken är 100% roten till det onda.
Det har jag sagt från start. Men ok, inte mig emot att modoliderna harvar i de nedre regionerna..

Sv: Apropå nånting...
Nisse på Mon or: hellre till Östersund då…

Men där kanske det är tomt i kassan?

Sv: Apropå nånting...
Angående Pilö. Är han i frysboxen nu? Modo har enorma problem på backsidan. Utlåning säsongen ut? Han blir väl inte kvar nästa säsong?

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Icke medlem, detta är anledningen. Grejt, då är det lugnt.

Sv: Apropå nånting...
Rallarn: skrev för några dagar sedan...när tar Freddie F över? Haha

Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby: Är du medlem så!
Kolla din mail i så fall. Då har du förköps-tur och beställer via en länk. Imorn släpps de för allmänheten så att säga.

Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby: Fred Flints kommenta direkt efter beskedet. Nä men, va.

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Hur är det möjligt när det inte går att köpa biljetter ännu?

Sv: Apropå nånting...
Redan 4000 biljetter sålda till Brynäsmatchen den 26:e såg jag. Lär bli fullsatt och tryck i hallen.

Sputnik kommer och röjer. syns vi på Västra Stå? 😎👊

Sv: Apropå nånting...
sikth: Leksand klarar sig ändå - Allsvenskan finns ju

Sv: Apropå nånting...
❌INFORMATION GÄLLANDE MUSIKHJÄLPEN❌

Många ber oss att dela diverse Musikhjälpen bössor i Leksands IF’s namn

MEN Leksandsfans väljer i år att inte pusha till att skicka in pengar i Hockeykampens bössa (Leksands IF) & andra diverse privat startade bössor

- med risk för att få skit nu, men in och swisha Leksand istället, föreningen behöver varje krona de kan få!

Barnen i Afrika får sin skolgång ändå, tack vare fantastiskt stöd via andra bössor! Ellerhur!

PS - Musikhjälpen, till nästa år startar vi gärna en bössa om stödet kan gå till de behövande i våran närhet, såsom folket i Ukraina tillexempel!

** Med anledning av kritiken pga detta inlägg LEKSANDS IF som klubb har ingenting med inlägget att göra, Leksandsfans är en oberoende supportersida **




Den kommer de bli skrivningar om 😂😂😂

Sv: Apropå nånting...
Andersson: "HA´s bäste coach" fick ett bistert uppvaknande. Modo Hockeys största problem är dock rollen som sportchef. Henrik Gradin borde ha insett sitt eget ansvar och tagit huvudansvaret för förfallet.

Sv: Apropå nånting...
LasseMaja: Så länge Modo fortsatt tror att det var Karlin som är problemet så lär de aldrig lyfta.

Hinken måste vara en av de menlösaste sportcheferna därute.

Sv: Apropå nånting...
Sopgäng.
Uppladdat:

500x0-file00000000040871f48fdffaa907424a83.png


Sv: Apropå nånting...
Andersson: Lite komiskt att vi gjorde oss av med freddan inför kval och klarade oss tack vare det.
Modo tar in honom inför kval, dom åker ur och befordrar honom sedan till huvudtränare.

Sv: Apropå nånting...
Herminator: Herr Flint och gamle Färjestadsbacken Thomas Rhodin tar över så får vi se hur länge det varar

Sv: Apropå nånting...
Andersson: Inte helt oväntat ändå.
Låter de Fredde Flint ta över laget?

Sv: Apropå nånting...
Mäh , dom vann ju igår .... ? I landets roligaste liga ....

Modo meddelar att man går skilda vägar med Mattias Karlin och Mikael Sundell.
? Ett tufft beslut, men vi behöver en nystart, säger sportchef Henrik Gradin till klubbens hemsida.

Sv: Djurgårdens IF - Timrå IK 2025-12-06
Montén Python: Ser ju hellre att man lägger så mycket krut som möjligt på dom två ”NYA” jag listade, istället för att ha alldeles för många brunkare.

Sv: Djurgårdens IF - Timrå IK 2025-12-06
Smörgåsen : Kan bli... Eftersom det som det surrats om skulle ersätta dahlen med två...skulle i så fall gissa på någon ur en trio som består utav Lilja Levinsson eller pääjärvi..som skulle kunna vara aktuella att få lämna. Där Lilja kanske är mest aktuell om han inte vaknar till såhär i juletid. 🙄

2950514 · »