Rip Kirby: Är bara less när vi legat bra till hela säsongen och håller på att sumpa det med bedrövligt spel och 7 raka förluster i slutet. Speciellt sättet vi förlorat de senaste matcherna på. Vill få ur mig det bara.
Men jag kommer alltid vara en Timråsupporter i hjärtat. Alltid och forever oavsett hur det går!
Kämpa för klubben ni som spelar! Lite klubbhjärta har ni väl?
Zäta75: Hoppas TIK kan skrälla ikväll. Tungt med Didrik borta men hoppas Svensson återvänder till sina fornstora dagar samt att Forsmark överraskar trots den härdsmälta han haft hela säsongen.
Sanyet: Sanningen är ju den att försvarsspelet sett bra ut de sista matcherna, jag tror detta är psykiskt jobbigt hos vissa spelare som inte varit i denna situationen förut men man är ju knappast förvånad
Leksand och 2:a perioder är tyvärr inget som man kan skriva hem om de senaste åren
Positivt för oss om det skulle bli kryss mellan Leksand-HV där Leksand vinner efter ordinarie. Då kommer det absolut inte bli något kvalspel som många är oroliga över!
Hockeydynamit97: Tar vi 3p idag och LHC kammar noll är play-in till 99% säkrat. Väldigt viktigt att spela desperat idag och VILJA vinna till varje pris.
Ja gör dom inte det ikväll kommer jag att lägga ner säsongen
Barkborren: Helt klart. Heikkinen har ju faktiskt visst målsinne i grunden så tycker klubben vaskat den möjligheten rätt friskt i vinter genom att köra på med han i tredje/fjärdelinan hela säsongen.
Montén Python: Ja det är för bekvämt. Det är för mycket mys i Timrå. Pudas hade aldrig tillåtit något liknade. Där ställer man krav på varandra. Galet imponerade dom är SAIK. År efter år.