Zäta75: ... och dessa lag kommer sen som vanligt "gjort säsongens sämsta match" när de förlorar mot Timrå.... beror ju konstigt nog aldrig på att vi gjort en bra match.
SKRIDSKOSKENAN: Ja HV gör inga större förändringar i truppen verkar det som. Är väl 1:a center och en 2:a center som ska in. Dom har väl inte haft speciellt bra trackrecord på såna värvningar på senare tid. Sen har dom det väldigt rörigt med tränare, sportchef, ordförande osv. Känns långt ifrån tryggt i den klubben/truppen.
Smörgåsen : jo precis. går ju att väga in rätt mycket i timrås truppbygge om man lägger ner ganska lite tid. sen kan man ju ändå landa i att timrå får det svårt men väljer man timrå så solklart just nu som årets krislag. trots att björklöven typ saknar ett lag, hv har samma trupp som kvalade samt inga ledare, lhc har knappt forwards osv så lutar jag mot att det är analysen du är inne på vi kommer få i år.
sen att vissa inte tycker man ska diskutera detta får väll vara. jag tycker diskussioner om timrå i media är intressanta!