1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 607835 inlägg · 6214 ämnen

Apropå nånting...


Sv: Apropå nånting...
Maktankan: Det är väl alltid en medical som kan strula i schweiz.

Sv: Apropå nånting...
JanneH: Kan ju också vara Nick Shore :D

Sv: Apropå nånting...
Cobbel: Ja tyvärr är väl det från den hyllan det lär handlas :-(
Dahlén och EP ersätts med Kopacka och Nick Shore och sedan hoppas man att alla spelare från gångna säsong ska ta steg, utvecklas och börja producera.
Ursäkta att jag blir så där ironi-sur nu igen men blotta tanken på att jag har rätt och jag växlar upp till heligt förbannad istället. Blir väl nån jävla repris på förra våren när vi tror vi ska värva Joel Kellman från FBK men istället blev det Westfält.

Sv: Apropå nånting...
Cobbel: Svårt att se Borgström hamna här. Om vi inte lägger upp ett 350+ kontrakt. Men kan ju få ännu mer i Schweiz säkert.

Sv: Apropå nånting...
bar mofftak: Går Axel Dahlén igenom medical så kan jag inte tänka mig att Emil stoppas…

Sv: Apropå nånting...
JanneH: Andas! 😄

Sv: Apropå nånting...
Mustard Tiger varför inte 😊

Sv: Apropå nånting...
Då ska vi alltså hålla på malmö och luleå iquell

Sv: Apropå nånting...
Andersson: Jag hade hellre velat se Frölunda-Djurgården i en kvart. Frölunda-Malmö känns sömnigare.

Sv: Apropå nånting...
Synct: Så fort DIF är ute från slutspelet så blir det bättre

Sv: Apropå nånting...
Andersson: japp helt klart håller jag på Malmö och Lule

Sv: Apropå nånting...
cloon: Jag håller på DIF och Luleå

Unnar DIF:s unga spelare lite framgång innan de drar över, man måste vara imponerad över att man har fått fram 3 sådana bra juniorer som dessutom dominerar i de flesta matcher, dessutom är inte Björck draftad än

Som hockeyälskare älskar man när lilla landet Sverige får fram sådana här spelare

Frondell, Eklund och Björck är en fröjd att skåda så passa på att njut

Jag tror de avgör idag

Björck är helt sjukt bra på denna nivån, killen är född 2008

Sv: Apropå nånting...
mattias - 74: Gillar junisarna men inte dyrgården som klubb dom e faan bra altså!!🤣🇱🇸

Sv: Apropå nånting...
Kvällens domare lär inte vara så glad i Christoffer Holm just nu. Eller snarare situationsrummet. :-)

Sv: Apropå nånting...
Sättet Malmö tar sig ur egen zon för det mesta. Det är som ett parallellt universum efter att ha följt Timrå denna säsong. Jag är avundsjuk.

Sv: Apropå nånting...
Gathlopp: Vi hade verkligen inget att hämta i det här slutspelet, våra backar hade kanske kunnat slå något icing-rekord.

Sv: Apropå nånting...
bar mofftak: Men .... vi hade ju kunnat vara öjebjo....

Sv: Apropå nånting...
bar mofftak: haha dom behärskade fan inte ens konceptet icing i slutdelen. Herregud vad blöt den här säsongen var nu när man landat lite och börjat se på andra lag.

Sv: Apropå nånting...
Har lekt lite hobbyscout på min lediga dag från jobbet och snubblade in på en jävligt intressant spelare som jag tror skulle kunna färga i SHL och som jag tror kan ha jäkligt kul tillsammans med Sundin i ett andra backpar nästa säsong.

Problemet. Kontrakt 2 säsonger till.. Men det kanske är vanligt med SHL-out i Tjeckien? Har inte en blekaste aning där.

Sv: Apropå nånting...
Gathlopp: Japp. Hoppas Nubben kollar...

Sv: Apropå nånting...
DenRöda: För tunn ?

Sv: Apropå nånting...
Andersson och DenRöda: Tunn, visst, men alla som följde JVM såg väl ändå honom och vad han kan?

Sannolikheten att han skulle hamna här är 0,00%.

« · 3005590