Nu börjar det verkligen att kännas att allvaret ligger i luften och lugnet före stormen vilar andaktigt över oss TIK supportrar förnärvarande. Okej att det har gnabbats en del de sista veckorna men det har man full förståelse för, det är nu klart konstaterat att även män har klara pms besvär nånn gång här i livet!
17 timmar kvar tills man stiger upp, kokar en kanna med java, fyller upp termosen och brer ett par resmackor. Pilsnern ligger på kylning, matchtröjan är nytvättad och nystruken, pressvecken är lagda på TIK byxorna och allt är förberett in i minsta detalj. Pollisarna är vildvuxna och de som kommer att se en i morgon kommer att tro att man är nyutsläppt från Kumlabunkern,ingenting kan gå snett!
En för alla-alla för en! Timrå IK är dom bästa.....
Antikrist kommer snart att tillintetgöra de fem. Tre veckor skall hans krig vara. De utan tro är döda, fångade i landsflykt, med blod, mänskliga offer, vatten och röd/vit hagelstorm täckande jorden.
Trodde nästan du hade dött, glöm inte mig i morgon!
kl 09.00 börjar uppladdningen, Be there!
Hovet kommer att rasa och Gnaget kommer att fasa!