Stan Makita : vi är utskåpade just nu. Näkyvä platsar ej tyvärr ruggigt trög på rören och mjukost I det fysiska. Är bara Eronen som duger av finnbackarna.
pingvin: Visste dessvärre att det skulle se ut så här redan innan matchen startade. Men är lika butter för det, avskyr förluster där man inte känner att spelarna är tillräckligt ödmjuka. Ta kampen nånstans. Sätt in en propp. Gör nånting vettja.
Timeout nu Jokinen och riv taktiktavlan i tusen bitar. Nu är det cigarr och vin i bubbelpoolen igen!
Kerstin_k: Det har dom knappt lyckats med dom senaste åren. Får vi inte första målet så har vi det otroligt svårt. Känns som vi hamnar på utsidan hela tiden och alibispelar bara.
Blake Slåhan: Japp. Som sagt. Syntes tidigt att spelarna inte var tillräckligt ödmjuka inför uppgiften. Mot ett desperat Örebro som inte kommer bjuda på nånting.
erathoo: Små detaljer där det fuskas hela tiden. Med 25 sekunder kvar på utvisningen får Lander pucken i mittzon. Istället för att vända hemåt så försöker han dra på offensiv blå, Örebro vänder och har två stolpskott i sekvensen efteråt. Blir galen på slarvet!
Jag undrar om vi inte ibland glömmer bort att vi har ett motståndarlag på andra sidan som inte vill att Timrås stjärnor ska åka 8or runt dom. Kan det vara så som Leksands huvudtränare sa inför matchen, att EP och Dahlén är bra ... | Läs mer