Nej jag såg inte matchen, och har dessvärre inte sett så många i år. Men det hindrar inte mig från att "tro" att det vanliga scenariot blev verklighet igen. Jag tycker att det saknas ngt i laget, ngt jag har svårt att ta på, men som märks tydligt.
Mitt svar på det har hela tiden varit bristen av en ledare på isen, men det är säkert fel det också. Jag tycker det mesta inom Timrå har minustecken. Det verkar som att ingen av de som bestämmer tar denna situation på allvar. Det finns ju mer än laget Timrå som känt sig tvungen att byta eller ändra tankesätt.... ( Denna sida är ett utmärkt exempel) Jag vet fan inte ubbec, men detta känns så fel, jag har förlorat hoppet. Vad det beror på, det vet jag inte.
Smokey: Att Didrik Strömberg är hänsynslös mot sin kropp visste vi redan. Men det vi fick se igår går utanpå det mesta jag sett innan. Såhär säger Didrik själv om gårdagen:
"Det skulle bli en rafflande match mot Färjestad när Timrå tog ... | Läs mer
Såg du matchen??