Igor har blivit kontrakterad för ytterligare några matcher som bänknötare och USA har anfallit Afganistan med kryssningsmissiler. En god och en oroväckande nyhet?
Tja Igor kan nog vara bra att ha som backup ett tag till och jag ber för det oskyldiga civila människor som kommer ivägen för USA:s missiler.
Tack för en trevlig artikel! Jag syftar då till reseberättelsen från er borta match mot Malmö. Det är sällan man kan läsa ett matchreferat på motståndarnas hemsida och anse att det är korrekt återgivit. Visst är det att förvänta sig en viss subjektivitet,men i detta fallet tycker jag att artikeln är så objektiv som kan begäras. Läser man då VF matchreferat i från gårdagens match, blir man rädd. BUUHUU domaren var elak, dum och orättvis. Vi fick inte sparka in pucken. BUUHUU vi fick bara 10 minuters mer powerplay än MIF,osv i all oändlighet. Jag vill inte gnälla men en sak vet jag att den där Ljunby domaren har aldrig favoriserat MIF.
Nej, åter en gång kul läsning och en riktigt kul match.
Jaha, Luleå vidare. Man får väl ändå hålla på norrlandslagen när ens eget lag är ute. Men en sak skaver rejält med just Luleå Hockey. Det är Sveriges enda statligt sponsrade SHL-lag. CSKA Luleå alltså. Huvudsponsorer är två statliga ... | Läs mer