Allt går ut på att passa Dahlen så får han försöka pricka in ett skott i krysset. Sätt lite fart på puckjäveln så deras målvakt får röra sig lite i sidled.
X-Län: vi ger oss själva ett konstant handikapp i form av passningar en meter för långt fram, en meter för långt bak, passningar på fötterna, drop på egen blå till motståndare osv. Vi spelar bra utan puck men totalt bedrövliga i spelet med puck.
Hittills en riktigt bra match av Timrå. Men vi skulle ha behövt en frisk Genborg, totalt energilös ikväll. Frölunda är ruskigt stabila, Lundmark och en pigg Genborg hade behövts för att ruska om dom!
Har inte riktigt orkat med att skriva något när alla springer på rus och är så negativa, och nej jag kommer inte berätta vem man är i stort sett överens med som tränare. Men det kan ni hitta i tidigare inlägg om vilka som är aktuella. ... | Läs mer