Öndulat: i starten av säsongen mot Växjö och FBK spelade vi ju rätt bra ändå. Även om vi vann med 2-1 i bägge matcherna, vilket vill säga målsnålt i ganska vanlig ordning.
Dock lär vi väl trenda mot nåt slags rekord i att släppa in första målet i matcherna denna säsong. Lär väl vara rätt höga odds på att vi gör första målet i denna match.
Vi lär skapa ett gäng A chanser, sen kommer det en strumprullare från Frölunda i vanlig ordning.
Ollismustache: Det ärvtur att det är experter och kommentatorer som uttalar sig för dom kan inget om hockey. Timrå går till kvarten, sedan vet man inte vet det tar vägen. Timrå 6a i grundserien till våren.
Ollismustache: var tre personer enligt inlägget, en kommentatorn, en expert, och en hockeyspelare.... spelaren var tydligen Conny men dom andra två stod det inget om.
Ollismustache: såg det där inlägget men det blev tydligen borttaget innan någon hann kommentera. Står inget om vem som är experten eller kommentatorn men det får man väl reda på ikväll.
EXPLORERSMÅLAND: Jennifer Engström på X: Timrå har återhämtning/frivillig träning idag (inte match förrän lördag). Hör att Dahlén mår okej och att man är hoppfull för att det inte ska vara allvarligt. Men han ska fortfarande ... | Läs mer