Woody Jokinen: Lite skillnad på PP. Vi tar oss inte ens in i anfallszon. De skjuter fler skott än vi med en man mindre. Suck. Varför ständiga passningar bakom ryggen i PP?
Joslan00: samtidigt kör ju Rögle lite Timråavslut och försöker skjuta mitt på saker, det ska vi vara tacksamma för Timrås spel är rätt bedrövligt just nu!
Söderöver: Kollade igen och Juel hinner inte tillbaks efter att han skickat ut benskyddet för att ta första skottet (som visserligen hade gått utanför). Felet vid det målet är klanteri och obefintliga markeringar, men sånt kommer automatiskt från bjudningar när alla måste ställa om.
X-Län: Varför skickar du bara in det som passar din agenda?
”– Men det är klart att då kommer vi att leta spetsar till laget, det måste vi göra. I fall Pettersson också skulle lämna? – Ja, det kommer vi försöka göra även om han inte gör ... | Läs mer
Är det helt omöjligt att få tag i något lån i Finland resten av säsongen? Sanslöst uselt.