bar mofftak: Fattar inte varför man sätter Hartmann med EP & Dalle. Tre grabbar som älskar att peta med klubban istället för att kliva in å grisa lite.
Dalle & EP behöver lite fysik i sin omgivning. Lundmark eller Walli hade varit så mkt bättre där.
Synct: Pääjärvi är väl bäst i boxplay och när han tror att det mer eller mindre är kört, då går han rakt på mål själv istället för att söka något uselt pass hem.
Varför åker inte idioten Heikke till båset direkt när han tappar klubban är ju när det också nä istället står dåren kvar i egen zon som en liten p13 spelare
X-Län: Helt ärligt så hjälper inte Strömbergs rumpviftande särskilt mycket vid 0-1. Skymmer mest JJ extra. Strömberg har gjort riktigt bra matcher stundtals, men då har han varit villig att ta skott i facet för laget.
Synct: Jag tar mig an matchen med samma mindset. Det kommer märkas direkt om spelarna vill tro på det eller om man bara viker ner sig. Det skulle göra mig riktigt besviken. Våga Tro!1!!
Bragd-Birger: Men alltså, mycket gnäll och tyckande här. Ja, vi har inget topplag ikväll. Vad beror det på? Många verkar skylla på sportchefen, styrelsen, arenans placering, parkeringen, JVM, skador mm. Kanske det, men alla kan även gå till sig själv. Är man medlem? Går man på matcher? Köper man souvenirer? Övertygar man grannar att gå på match? Blir less på vår losermentalitet ibland
Rip Kirby: Alltså jag skiter fullständigt i det där gamla snacket om "själlöshet" eller att "arenan ska liga i Timrå" bara för att ..Ja för det är historia eller nått? Alltså intressant det här ändå. Jag hör ofta väldigt starka ... | Läs mer