1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 605762 inlägg · 6213 ämnen
2952984 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Apropå nånting...
Cobbel: Osmakligt tidigt vet jag inte, det är ju nu som intag till NIU görs, men Timrå måste bli bättre att behålla inga förmågor.

Ja, kanske men vem ska man ta in annars, någon som varit föräldrar tränare, nä det tror jag inte på. Man kanske skulle kunna tänka sig någon som är lite yngre men det har man ju även. Det är nog fråga om duglighet och kunskap som är nyckeln där men om Jocke N har det, det har jag ingen aning om. Det lilla jag pratat med honom lät det bra iaf men då var han helt grön på uppgiften.

Sv: Apropå nånting...
Villervalla: Som sagt, SAIK har legat på där osmakligt tidigt. Lite så som de är känd för att göra. TIK gör sitt bästa för att få behålla dem nu.

Det enda som känns med det här är väl att man tar in ngn som spelade hockey för 100 år sedan i klubben och utan tidigare erfarenhet av jobbet som sportchef. Hur går planen där?

Sv: Apropå nånting...
Ja man kan ju hoppas det blir bra men starten att tappa Manne var kanske inte den bästa starten.

www.st.nu/2025-12-13/gamla-storspelaren-ska-fa-fart-pa-timras-akademi/

Sv: Apropå nånting...
EXPLORERSMÅLAND: har han slut på trunkar att kasta i sjön?

Sv: Apropå nånting...
Dä bidd ing Dicken i HV 🙄
Låt rinna lätt på Lucia ida rabbuslingar 🥳🥳🥳
HALLELUJA 🙏🙏🙏
Uppladdat:

500x0-fbimg1765610255511.jpg


Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby:no hard feelings, men klacken var dock ganska märklig, liksom kommentatorns uttal

Sv: Apropå nånting...
puffe2: I klassen att leda med 3-1 men ändå förlora har Modo högsta betyg.
Inte bra göra Foppa förbannad!

Sv: Apropå nånting...
Hypocrisy: Underbart med minnen, allt vi lever på nuförtiden

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: exakt, men ska det satsas på juniorer kanske det behövs utlåning också. Även om Värmhed, Johansson och Edfält inte tog chansen när de lånades ut.

Sv: Apropå nånting...
Härliga minnen

Sv: Apropå nånting...
Zource: Ja, vi håller tummarna för att det blir så!

Sv: Apropå nånting...
Modano: Stockholmslag är ju sällan omtyckta men fan vad jag skulle ge för att AIK också går upp, mer Timrå till oss utbölingar i fjollträsk tack

Sv: Apropå nånting...
Nisse på Mon or: Lätt att förblindas. Men Sagranden trendar just nu mot 15 poäng i HA. Tror dessvärre inte han har att göra i SHL just nu.

Sv: Apropå nånting...
JanneH: det är bara burkölen som spelar hockey. Hos alla andra är det hugg och slå som gäller!

2952984 · »