Skarin: finns väl ingen anledning att vera pessimist. läkarna kan inte svara säkert idagläget om vad det är så det är väl bara att hoppas. han var ju borta en stor del av fjolårssäsingen och kom tillbaka lagom så att man aktivt bidrag till att Modo slogs ut i semin.
redline: Ja men nu är det tredje säsongen på rad om Timo drabbas av ryggproblem, hans tålamod är redan beundrans värt. Jag tror inte Timo kommer tillbaka, om det nu visar sig att detta är ett nytt diskbråk, men om han inte har ont, borde han inte kunna spela då!
Klart att ryggen inte kommer kännas likadan efter 3 operationer, inte konstigt att den blir lite stel.
redline: Hehe, det är klart jag vill och hoppas att han kommer tillbaka någon gång. Men jag tror det inte.
Dessutom har jag lärt mig av att kommentarer till media tar jag med en nypa salt. Den hela sanningen kommer aldrig fram, inte minst när en läkare uttalar sig om ett nytt förmodat diskbråck på Pärssinen.
Stridhsyxa: Det är inte många sportchefer som inte gör det när situationen kräver det. Sen gäller det ju att få till en bra träff och det blev det verkligen med LaLeggia-skiftet, även om vi blev av med klubbens främsta poängback genom ... | Läs mer
läkarna kan inte svara säkert idagläget om vad det är så det är väl bara att hoppas.
han var ju borta en stor del av fjolårssäsingen och kom tillbaka lagom så att man aktivt bidrag till att Modo slogs ut i semin.
tänk positivt