Det absolut ENDA som var bra med den här kvällen är att nu med sistaplatsen under bältet i 10 dagar, så måste det t o m för strutsarna i ledningen vara helt uppenbart att det här som händer nu kommer att fortsätta att gå åt helvete om inget görs åt det mycket snart.
Nu kan vi alla fall inte falla längre i årets Elitserie...det spelar faktiskt ingen roll vad Challe och Nygård går för - det måste väck! Med de problem som finns i dagens trupp fungerar det inte att lalla på med ett fåtal nya spelare.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit