Riktigt så dumsnål vill och kan jag inte tro att han är?! Hedströms lön ska så klart gå till något/eller några nyförvärv. För övrigt tror jag att lönen Hahl erbjöds gick till Lehtonen.
Laken: "För övrigt tror jag att lönen Hahl erbjöds gick till Lehtonen."
Och det får man ändå säga är väl investerade pengar för utan Lehtonen så hade vi haft blott en hönsgård kvar.
Men det konstiga är att vi hela tiden tycks göra oss av med spelare som borde inbringa besparingar i lönekostnader alltmedan vi fyller på med material som är till synes "billigt i drift". Var tog t ex besparingen från förra årets "stjärnback" Marttinen vägen?!
Antingen har det skett väldiga missbedömningar i budgeten innan de två senaste säsongerna eller så sipprar pengar ut ur något hål som inte är känt.
Jag tror Timrå hade haft många mer poäng om det inte hade varit så jädrans många bortamatcher dessa första 13 matcher. 5 matcher hemma gett 12 poäng. 8 bortamatcher gett 8 poäng. Men Timrå har gjort det bra med alla dessa bortamatcher trots allt.
För övrigt tror jag att lönen Hahl erbjöds gick till Lehtonen.