En av de skönaste övertidssegrarna inträffade igår kväll. Trots skador och sjukdomar så tycker jag att det borde finnas tillräckligt med självförtroende bland de tillgängliga spelarna för att ge Kaffekaskarna en rejäl omtumling i morrn. Förhoppningsvis genererar det också i en väldigt skön och ytterst välbehövlig 3 poängare.
Rip Kirby: Vet att endel hatar Karlstad och Färjestadsupporters här så jag skriver inte så ofta
Men idag hör jag undantag. Tänkte först berömma Timrå och Tommy för att fått ihop laget så bra och prestationen igår är det starkaste jag ... | Läs mer
Trots skador och sjukdomar så tycker jag att det borde finnas tillräckligt med självförtroende bland de tillgängliga spelarna för att ge Kaffekaskarna en rejäl omtumling i morrn. Förhoppningsvis genererar det också i en väldigt skön och ytterst välbehövlig 3 poängare.
Värmlands vargar ska yla i morrn.. Av sorg ;-).