Frustrationen bland supportrarna är oerhört stor just nu. Några vinster nu i rad o det kommer att lugna ner sig bra mycket. Men just nu känns det som om drevet härinne går hårt åt alla inom Timrå IK. En ond spiral i negativt tänkande, där den ena efter den andra kläcker ur sig saker som i nästa inlägg späs på än mer.
Finns det nånting positivt att säga överhuvudtaget? Nej jag tror inte det. Den som kämpar med den äran är Jimmy. All heder åt karln!
Timrå är en liten kommun, som det kämpas och slits för att vi ska ha ett SHL-lag. Ett jävla gnäll på det mesta här. Finns det inga pengar eller begränsat då är det bara att finna sig i det! Men vi har ett SHL-lag likt förbannat!
Frustrationen bland supportrarna är oerhört stor just nu. Några vinster nu i rad o det kommer att lugna ner sig bra mycket.
Men just nu känns det som om drevet härinne går hårt åt alla inom Timrå IK. En ond spiral i negativt tänkande, där den ena efter den andra kläcker ur sig saker som i nästa inlägg späs på än mer.
Finns det nånting positivt att säga överhuvudtaget? Nej jag tror inte det.
Den som kämpar med den äran är Jimmy. All heder åt karln!