Är det nån som har stenkoll hur exakt ett tryout-kontrakt fungerar? Innebär det typ en medelmåttig lön under tiden kontraktet gäller samt att klubben kan avbryta det när som helst utan kompenserande ersättning om det bryts i förtid?
Prioriteringsordningen har väl hela tiden varit back, center och slutligen ytterforward. Nu kom en ytterforward först, på tryout-kontrakt. När jag kollar Nates 'stats' känner jag mig ganska skeptisk men framtiden får avgöra.
Detta är en budgetvärvning och de stora pengarna lär väl istället läggas på en back och/eller en center?
Bara Leksand som gjort mindre mål klart det här inte håller med 32 matcher kvar måste ageras annars kommer det bli ras ner till botten. Utan Johansson Dalle Genborg Didde har vi legat där redan i botten. Totala fiasko värvningar på ... | Läs mer