JBlom: haha, näe självklart, tur de :) men Bodde i Gävle i 17 år, åh på den tiden märkte man att majoriteten inte hade mycket till humor, drog man till med ett skämt trodde dom man var full eller allmänt störd!
Blizzard: Hahaha illa. :) Kan bara tala för mig själv och det är att jag trivs oerhört bra i Gävle. Kommer nog aldrig att flytta till Sundsvall/Timrå igen. Även fast all släkt bor kvar så känns det mindre å mindre lockande att åka upp. Nu är man ju 25mil närmare Sverige oxå. :)
Blizzard: Ja sarkasm och ironi existerar inte där: t.ex. en gång såg jag på film med ett gäng gävlebor "HEAT" med Al Pacion och Robert De Nero... För att göra mig lustig så sa jag:
"ÅH!! Asså jag älskar Al De Niro och Robert Casino" och fick som svar:
"Meh pucko!! Dom heter ju Al Pacino och Robert De Niro!!"
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)