Yellowcard: visst har det varit många måste-matcher denna säsong, men vill Timrå stanna kvar i slutspelet längre än 5-6 matcher så är det tvångs-seger i morgon kväll som gäller.
Andersson: Jo du har nog rätt, men man vet ju aldrig. Om man tänker så här då, om vi förlorar så måste vi vinna på bortaplan (det måste vi ändå göra en gång för att gå vidare). Men nu är det MÅSTE med kniven på strupen. Det kanske är den pressen Timrå måste ha på sig för att prestera där nere? Haha.. Ja jag vet inte jag.. Men jag tror vi vinner imorgon iaf.
Timrå måste göra allt för att få juniorerna att stanna i Timrå. Särskilt eftersom man pratar om att satsa på att få fram egna produkter, då kan inte SAIK få komma in och plocka russinen ur kakan.