Får passa på att tacka Johan Backlund för tiden i Timrå. Mycket ris och ros har det varit. Synd att du aldrig fick vinna något hos oss men du blev ju iaf en landslagsmålvakt! Lycka till i din nya klubb!
jonmannen: instämmer med dig helt och hållet tack för den här tiden Johan Backlund skulle samtidigt villja tacka Johan Andersson, Tom Wandell, Mika Pyörälä, med flera ja hela timrå ik för en bra säsong vilket lyft ni gjort när ni låg sist och var uträknade så reste ni er stort och vissade ryggrad en jätte merit stort tack alla även klacken som fick spelarna att tro på sig ni är grymmast hemma klacken :D väl mött nästa år med nya utmaningar :D
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!