Frella & mike66: Målsumpare och målsumpare. Har gjort fem mål de sista två träningarna när vi spelat tvåmål. Nu blev det visserligen inga igår mot Njurunda. Borde dock haft åtminstone ett par assist, men det spelar ingen roll hur snygga passningar man lägger när avslutarna inte sköter sig. Arbete framför eget mål fungerade däremot mycket bra. mike66:s femma spelar enligt den i hockey så ovanliga taktiken 1-3-?. Frågetecknet står för mike66 eftersom ingen vet var han varit, är eller är på väg. Med andra ord en mycket fri roll.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Arbete framför eget mål fungerade däremot mycket bra.
mike66:s femma spelar enligt den i hockey så ovanliga taktiken 1-3-?. Frågetecknet står för mike66 eftersom ingen vet var han varit, är eller är på väg. Med andra ord en mycket fri roll.