Näe, det har nog inte med ljumskarna att göra. Han har prioriterat att vara kung på krogen i stället på försäsongen. Dåligt tränad och dålig inställning till sporten. Varför har Challe läxat upp han och Samuelsson ? Bröderna barhäng !
Moe gör det bra när han får spela, tycker han förtjänar mera istid. Gillar inte challes bänkningar där. Samtidigt får man ju hoppas att Moe har tagit åt sig av kritiken från Challe.
Moe hade en riktigt stor kagge när han han var på oscars för några veckor sedan... Det gäller att han inte slöar till och tränar dåligt och hänger på krogen. Det värsta som finns är personer som slänger bort sin talang.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.