Abron: Erixon har varit riktigt dålig både på försäsongen samt de inledande matcherna i ES. Han håller helt enkelt inte måttet. Han drar på sig en massa onödiga utvisningar eftersom han inte hänger med.
Han skulle må bra av en vit helg...men då får väl puben Svenssons ekonomiska bekymmer..
33 har inte varit stabil det har du rätt i, MEN #3 har inte alls varit bra heller (bara offensivt) I egenzon har han varit yr och slarvig väger även väldigt lätt i närkamperna!
📣 NYFÖRVÄRV!! Det är måndag och vad passar bättre än att börja veckan med ytterligare ett nytillskott i akademin? Vi välkomnar David Slačík 🇨🇿 till Timrå IK. Den tjeckiske forwarden född 2007 har HC Domazlie som sin ... | Läs mer
Sebatian Erixson, DÅLIG!
Du har nog fel på ögonen, du ser dubbelt, du menar 33?
Sebbe har varit stabil och jag tycker han är klar med bland fyra backar, att han sedan icke skall spela med Moe är en annan historia.
Axelsson i S-vall? Märkligt och oförstående utfall.