Varför grubbla en hel natt, bara att inse fakta å gå vidare. Finns ingen match som kan spelas om, gäller bara att gilla läget.
Så det är så skönt att vara TimråIT, för då finns inga kriser, livet leker och jag gläds över EN PINNE som var noll, mindre än tre minuter före full tid.
Vill bara förtydliga att ingen förening ”godkänner” någonting. Alla har önskemål. Vi har försökt byta till oss så mycket vi kunnat, samt önskat hemmapremiär. Alla önskemål går inte i mål, mycket på grund av så kallade ... | Läs mer
Att vara en Timråit o hålla på Timrå IK är en serie kriser avbrutna av korta perioder av självbedrägeri!
Det är inte sant att Timrås matcher är den ena förbaskade saken efter den andra. Det är samma förbaskade sak om och om igen.