Blizzard: Självklart har vi en spelide sedan kanske det inte alls fungerar just nu dvs som challe o co vill. Jag kan ju inte veta men antagligen provar han olika folk i tex pp för att få igång spelare.. Fungerar inte line 1 kanske det likt spelare måste bänkas ? och line 3 får chansen ... Men som sagt det är en vild gissning.
maskot: "Självklart har vi en spelide sedan kanske det inte alls fungerar just nu dvs som challe o co vill."
Kan du beskriva vad du uppfattar/tror är vår spelidé i 5-mot-5 spel? Hur är tanken att vi ska komma fram till målchanser? Hur är tanken att vi ska ta oss in i anfallszon och etablera ett spel där?
Oavsett om det fungerar så eller inte, men hur är det tänkt att fungera? Kan du lite kort förklara det för de som inte riktigt ser linjerna?
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer