dr-nix: Jag har sagt förut att, om tittar på spelarmaterialet spelare för spelare så har vi inte sämre trupp än nåt annat lag, men i grupp får Tjalle inte ihop det till nåt homogent och då blir det fel.
Att Vi inte vann SM ifjol är en gåta med den trupp vi då hade och lyckas bomma.
liston: Men ifjol hade vi ju bara stjärnor. I år har vi ju ett bra balanserat lag som har roligt tillsammans. Så lät det ju från vissa hockeyorakel på försäsongen.
📣 NYFÖRVÄRV!! Det är måndag och vad passar bättre än att börja veckan med ytterligare ett nytillskott i akademin? Vi välkomnar David Slačík 🇨🇿 till Timrå IK. Den tjeckiske forwarden född 2007 har HC Domazlie som sin ... | Läs mer
Jag har sagt förut att, om tittar på spelarmaterialet spelare för spelare så har vi inte sämre trupp än nåt annat lag, men i grupp får Tjalle inte ihop det till nåt homogent och då blir det fel.
Att Vi inte vann SM ifjol är en gåta med den trupp vi då hade och lyckas bomma.