250kg kärlek: Ska jag vara riktigt ärlig så tyckte inte jag Timrå skapade något "tryck/puckkontroll som gjorde att Challe kunde plocka Lindbäck tidigare.
RTS: En minut innan hade vi pucken i Skellefteås zon, med skaplig kontroll. Lindbäck ville åka men fick inget svar från Challe. Om vi skall prata om "tryck/puckkontroll" var det läge då han lämnade kassen mycket sämre än det jag förklarat tidigare. I en match där faktiskt PP fungerade rätt väl tycker jag gott och väl att man hade kunnat chansa tidigare.
250kg Kärlek: Respekt kommer Linkan aldrig från från mig. För mig är han bara en Pajas o Nickedocka utan stake. Ambroos iaktagelseer bäkräftar bara detta ytterligare.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
250kg kärlek: Ska jag vara riktigt ärlig så tyckte inte jag Timrå skapade något "tryck/puckkontroll som gjorde att Challe kunde plocka Lindbäck tidigare.
Jag tyckte faktiskt Challe o Co gjorde rätt där.