Ambroo: Vem fan bryr sig om en ny unge till världen, det är ju KRIG på lördag, inget går före hockey och speciellt inte före timrå ;-) ungar, pff, de hinner han tröttna på ;)
Efter att ha kommit ner på jorden lite grann så börjar jag få dåliga vibbar,
Vi har på de tre senaste matcherna bara gjort 2 mål frammåt i varje match två av dessa harr vi spelat oavgjort (de vi absolut inte får göra imorgon) det hade kunnat bli tre oavgjorde eller till och med 2 oavgjorde och en torsk om man ser till matchen mot FHC, där vi hade mycket flax, det som är bra är väl att vi släpper in lite mål, men imorgon gäller 3 poäng inget jävla oavgjort resultat!
0-3 10min in i 3:e perioden och en sjukt taggad Lindbäck hade inte varit fel.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
ungar, pff, de hinner han tröttna på ;)