Per HApps: Som att timrå lånar ut spelare som är bra nog att gå in på tre femmor. Det duger inte att skicka i väg juniorer som knappt tar plats i fjärdeuppställningen. Se och lär av Brynäs och Modo.
Sundsvall kan dra åt helvete med sina patetiska supportrar, det är min åsikt. Inga spelare som kan bidra till TIK överhuvudtaget och inte till Brynäs eller Modo för den delen heller.
Ett pisslag helt enkelt som inte utvecklar några egna spelare, sämst publik, dålig ekonomi och på fallrepet år efter år. Enda positiva de har är SCA-cupen som bör flyttas till Timrå omgående, bästa matchen spelas ju redan i eon och resten är ju bara ölrejs i svetthallen på Gärde.
Blir så satans less på detta lag som åker snåskjuts på andra, hade haft kvar Björklöven alla dagara i veckan eller sett Kovland tagit steget upp.
Hoppas kommande säsong blir Sundsvalls sista i Allsvenskan.
Vill bara skryta lite att nu är vi ännu en GULD medlem här inne... hoppas jag inte jinxar nåt nu bara men jag kände att så mkt tid jag lägger på klubben kan ju detta med medlemskap guld vara ett bra sätt att sponsra. Jag bor inte i ... | Läs mer