Kevin O Shea: Ett allsvenskt lag tränar ju rätt frekvent de med, IFSH tränade väl iofs kvällstid ifjol så då kunde han väl gjort dubbla pass. Men tror man på honom så är det väl ändå bättre att behålla honom och låna ut än att släppa honom helt? Han kommer ju ändå kunna vandra fritt och bör kunna ställa in sig inom 12 timmar vid behov var han än befinner sig i landet.
Frella: Är väl förmodligen inte att han kommer träna för lite i ett allsvenskt lag, utan att han ska träna med Timrås spelsystem/ spelare som var tanken.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer