Kerstin_k: Med de ekonomiska förutsättningar som fanns vid varje enskilt tillfälle så utgår jag från att "Linkan" gjort ett mycket bra jobb. Inte för att jag är speciellt iinsatt i föreningens möjligheter. Men man kan ju med ledning av bokslut o dyl. dra sina slutsatser. Detta tillsammans med vad jag nämnde förut räcker långt för mig.
Dunc: Vaddå gjort ett "mycket bra jobb" ? Vi betalar höga löner till en hel drös med spelare, kolla gärna upp vad killar som Hirso, Kolan, Hynning, Jokela osv tjänar. Är det ett "mycket bra jobb" att ge dessa hög lön?
När man kikar in här så undrar man om det blivit ett forum för talangutveckling etc där bandaren går på repeat. Diskussionen är rätt tradig nu, där det verkar endast handla om att ha rätt och bräka sig i sin egen förträfflighet.