1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614394 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 1352037

Sv: Brynäs IF - Timrå IK 2011-02-24
Kattgubben: Hoppas det äntligen släpper för Hirschovits nu. Han tycker jag förtjänar det.

Kolan kan vi skänka till Sundsvall, i utbyte mot Marcus Högström gärna.

Jokela skeppar vi ner till Njurunda i 1an mot vem som helst i princip.

Svarskommentarer

Sv: Brynäs IF - Timrå IK 2011-02-24
Kostiainen: Jokela lär ju vara helt osäljbar nu! Njurunda eller Antjärn för en wienerlängd

Sv: Brynäs IF - Timrå IK 2011-02-24
jag kan inte låta bli att känna med jokela, han försöker onekligen, han sliter ju verkligen hela tiden. han spelar dock på en alldeles för hög nivå, och att spela honom som någon form av stjärnback gör honom bara sämre. låt karln slåss med sonntag om en fast plats i sista backparet, där han hör hemma. eller ännu bättre, låt kolan och jokela slåss om en fast plats i sista backparet.

Sv: Brynäs IF - Timrå IK 2011-02-24
Kostiainen: Det handlar inte om att vi kan få något tillbaka för dessa herrar. Det är snarare vem mer vi måste skänka bort för att någon ska ta emot dem.

Sv: Apropå nånting...
Visst känns det som att modo är på dekis? Spelare bryter kontrakt i förtid. Ingen vill spela där och mediokra HA-lag värvar klart bättre. Pengar har lagts på hög sen uttaget från SHL. Eller finns inga pengar? Nåt är lurt.