Det är ju skönt att vi har allt i egna händer iaf. Vi behöver ju inte förlita oss på att andra lag ska ta poäng. Nu är allt upp till Timrå - två sexpoängsmatcher till på köpet! Då har vi chansen att rycka, om vi tar den dvs.. tar vi inte chansen så förtjänar vi att kvala. Simple as that!
Kattgubben: Ja det finns ingen anledning att ge upp när vi trots allt ligger på slutspel med 4 omgångar kvar. Dock tror jag vi missar slutspel tyvärr om jag ska tippa. Tror på följande ordning efter 55 omgångar: Modo, Timrå, SSK, AIK och Frölunda.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit