Jontas: Ridderwall hade innan han föll ihop förra matchen gjort ett antal stabila insatser. Bara för att han klappade ihop förra matchen behöver man inte ställa Lundström i mål. Hur många matcher har han varit bra i, igentligen? Den här matchen hade vi vunnit med Riddarn från start. Naturligtvis visste vare sig jag eller någon annan hur Lundström skulle uppträda i afton så det var det väl inte helt fel att han fick chansen. Det stora misstaget var att köra vidare med honom i tredje. Bytet skulle ha kommit i periodpausen mellan andra och tredje. Tränarmiss...igen!
Pucken: Jag tog med lite film i dagens livesändning från arenan. Ibland glömmer man bort att alla andra inte springer i arenan nu under off-season och att det kan vara kul och se vad som händer där inne. Vi får försöka bjuda på lite ... | Läs mer
Den här matchen hade vi vunnit med Riddarn från start. Naturligtvis visste vare sig jag eller någon annan hur Lundström skulle uppträda i afton så det var det väl inte helt fel att han fick chansen. Det stora misstaget var att köra vidare med honom i tredje. Bytet skulle ha kommit i periodpausen mellan andra och tredje. Tränarmiss...igen!
Redigerad kommentar