1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614961 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 1419326

Sv: Timrå IK - AIK 2011-10-27
Simmalugnt: Man måste ju ha lite mindre panik när man får lägena också. Två gånger har pärssinen varit med i 2-1 läge, två gånger har skytten tagit skott själv och dom skyttarna har varit bagarn och hagos. Där MÅSTE pucken över till Pärssinen, båda gångerna.

Svarskommentarer

Sv: Timrå IK - AIK 2011-10-27
Olle: Jo, man tycker ju det.. fast laget är så svältfött på framgångar så man kan ju till viss del förstå desperationen och avsaknaden av kyla i såna där lägen. Jag kom att tänka på den där gubben som råkade käka upp en kvastfening (typ sista exemplaret på jorden). Är man hungrig så är man.. och då kan det bli lite fel ibland ;)

Sv: Silly Season 2026-27
Pucken:
Jag tog med lite film i dagens livesändning från arenan. Ibland glömmer man bort att alla andra inte springer i arenan nu under off-season och att det kan vara kul och se vad som händer där inne. Vi får försöka bjuda på lite ... | Läs mer