.. Så skämmer gammkolan ut sig i Sveriges match. 2-2 målet för Finland så tappar han puck bakom mål och blir lätt bortplockad. Men 3-2 målet är en delikatess, smal som han är så åker han in framför Jocke Eriksson och täcker honom totalt, vips så äre 3-2. Skönt att slippa karljäveln, han är ju fan sämst.
ersson: Däremellan hann han även med att drälla i päpä och slå passningar på skridskor eller i bakhasor. Jag förstår inte vad alls vad Mårts ser i honom. Han kan vara Sveriges mest överskattade back. Seg som kola rent allmänt.
Vill bara förtydliga att ingen förening ”godkänner” någonting. Alla har önskemål. Vi har försökt byta till oss så mycket vi kunnat, samt önskat hemmapremiär. Alla önskemål går inte i mål, mycket på grund av så kallade ... | Läs mer