Edb: Precis . De är mycket snack om deras rättigheter . Gnäll om försenade pensions utbetalningar och annat skit . Har dom några skyldigheter ? Eller är de bara vi vanliga anställda som har de . Spelade jag i ett lag som låg sist i serien och som fixat så föreningen knappt får in en spänn i publikintäkter då skulle jag hålla käften . Finns faktiskt inte en chams att jag skulle pipa i nån blaska . Skam skulle va ordet för dagen
Maken till sämre karaktärer i detta lag har sällan skådats, så när som på några få. Flera är en skam för klubbmärket o borde inte ens få bära en matchtröja!
Timrå är en liten kommun, som det kämpas och slits för att vi ska ha ett SHL-lag. Ett jävla gnäll på det mesta här. Finns det inga pengar eller begränsat då är det bara att finna sig i det! Men vi har ett SHL-lag likt förbannat!
Redigerad kommentar