DJ Hemp: Ja, fotbollen är väl inte mycket att orda om. En programenlig premiärförlust inför några tusen tappra. Fest och glam? Njae...men vad kan man förvänta sig när man väljer något så absurt som att lägga en fotbollspremiär när det ff är vinter. Tänk om dessa sköra fotbollsspelare kunde orka med två matcher i veckan, då skulle säsongen kunna spelas när det är trevligt att se samt spela fotboll på de här breddgraderna. Under sommaren.
Men nu handlar det ju om att EM tar över i juni. Sverige deltar till skillnad från 2010 då det allsvenska uppehållet var rent av löjligt. Fotboll är en så mycket större sport än ishockey, det vet du och andra.
Hypocrisy: Måste verkligen hylla ledningen som drygt en vecka efter att finnkräket släppte bajsbomben har Tommy Samuelsson klar. Det är fan toppklass på det 👏
Redigerad kommentar