Inte för att vara den som är den men efter 8 omgångar förra året hade vi 8 p nu med succe och kämparlaget som är så grymt har vi 10p... Inte direkt stor skillnad, kan gå fort i hockey och vi kan vara fet sist om 3-4 omg.
Blizzard: Ja det går undan, vi ligger ju inte så där jättebra i tabellen nu heller. Vi tar poäng i match efter match och man är nöjd över att vi tog poäng. Problemet är att det är en och två poäng vi tar. Så det tar två till tre matcher att skrapa ihop en trepoängare.
Blizzard: Det är väl inte främst poängskörden som fått upp folks optimism en smula. Snarare faktumet att laget - för första gången på ett antal säsonger - har något som liknar ett rejält spel.
Timrå Isstadion: Westfelt är ingen dålig center.. absolut inte. Sen kan man alltid tvista om att han är en offensiv center nog för en första . Men det finns säkert andra saker som väger upp..och han kan säkert göra en riktigt fin ... | Läs mer
Redigerad kommentar