Farbror Hasse: Hockeykultur är något jag själv aldrig skulle skämta om. Som du säger så har vi inte någon lång och plågsam vistelse i träskmarkerna, men vi hade en kort och plågsam vistelse. Vi vet nog vad det handlar om att spela i fel serie, men det är något vi inte finner oss i som du nog har märkt. Att snacka om arbetsklasskultur tycker jag inte att ni ska göra det finns minsann i Leksand. Kolla bara Leksands knäcke. Där snackar vi arbetsklasskultur. Varför tror du att Leksand fick så många nya sponsorer när vi åkte ut? Jo, för att de vet att de rider på en vinnande våg. Kolla även på antalet medlemmar under den tiden vi var ute ur hockeyns finrum. Antalet medlemmar ökade väldigt kraftigt. Som jag sa tidigare så ställer vi Leksingar för varandra när det blåser hårt. Leksand är tillbaka för att stanna.
Montén Python: Att ”bojkotta” att köpa säsongskort för att man inte förstår sig på ett lagbygge i början på april är givetvis rakt av patetiskt. Inte minst när inte ett enda spelarkontrakt är presenterat. Någon jävla måtta får det ... | Läs mer
Varför tror du att Leksand fick så många nya sponsorer när vi åkte ut? Jo, för att de vet att de rider på en vinnande våg. Kolla även på antalet medlemmar under den tiden vi var ute ur hockeyns finrum. Antalet medlemmar ökade väldigt kraftigt. Som jag sa tidigare så ställer vi Leksingar för varandra när det blåser hårt.
Leksand är tillbaka för att stanna.