mikenomad: Säsongen 1998/99 var det slaktmask på för Sundsvall Hockey. Båda lagen åkte ut i playoff 2 - vi mot Mora och Bobcats mot Troja/Ljungby, MEN laget i stan tog det till spel i sudden death, inte vi. En ren och skär avrättning, således.
Det ska verkigen bli spännande att följa de båda lagens utveckling nu när vi är nere lite på samma nivå igen. Det är väl så att vår "nivå" är lite osäker för tillfället, varför vi säkerligen får goda skäl att återkomma till vidare jämförelser i ämnet.
Herminator: Tappet av Hållander (främst) och Oliver är naturligtvis kännbart. Men även om Dahlén inte var dålig förra säsongen så har han ju klivit fram ganska markant nu i deras frånvaro. Han är vår matchbildsförändrare den här ... | Läs mer
Redigerad kommentar