250kg kärlek: Jag tänker mig den teoretiska situationen att klubben upphör att existera, kommunen tar över arenan och en renodlad ungdomsförening blir hyresgäst. Vad är ett rimligt antagande att en sån ungdomsförening betalar i hyra?
Kongo: med dagens årsavgifter och intäkter skulle jag tro att det handlar om ca 1 miljon. Utan A-laget och de intäkter det genererar så bör det handla om kanske halva pengen, max en halv miljon. Men det är en vild gissning. Finns ingen som helst fakta bakom påståendet.
Denna kedja tycker jag har fungerat bra och Genborgs spelstil påminner om Hållanders. Så Genborg tror jag stenhårt på om han får dessa två rutinerade rävar bredvid sig. Jag hoppas att denna trio kan bli ... | Läs mer