Saxat från sportzonen.com: >Leksand har fått sin duktiga målvakt Sean Gauthier skadad och >är därmed tvungna att ge sig ut på jakt efter en ersättare. >Gauthier råkade ut för en elakartad sträckning i matchen mot >HV71 i går. I värsta fall kan han bli borta i två månader.
Undrar hur tongångarna går hos leksand inför morgondagens match...?
Vill bara förtydliga att ingen förening ”godkänner” någonting. Alla har önskemål. Vi har försökt byta till oss så mycket vi kunnat, samt önskat hemmapremiär. Alla önskemål går inte i mål, mycket på grund av så kallade ... | Läs mer
>Leksand har fått sin duktiga målvakt Sean Gauthier skadad och >är därmed tvungna att ge sig ut på jakt efter en ersättare.
>Gauthier råkade ut för en elakartad sträckning i matchen mot >HV71 i går. I värsta fall kan han bli borta i två månader.
Undrar hur tongångarna går hos leksand inför morgondagens match...?