Intressanta fakta Johnny. Timrå är mycket hemmastarka, det är faakta, så det är klart att det kommer nya segrar. Kanske vore bra med en degradering så viljan kommer tillbaka hos såväl lag som supportrar!! Verkar vara mycket låsningar nu. Klart att vi vänder den negativa trenden.
Vilka är det som ska känna pressen Timrå IK eller motståndarna?
Nu behövs stöttning och lite ommöbleringar, men framförallt en fightervilja och en stöddig kyla i avgörande situationer. Panik är ingen förtjänt av.
T T: tveksamt, men gör han det så vinner vi, det är ju en hockeyestetisk naturlag.
Gött med uppehåll, men mysigt att det drar igång igen. I synnerhet på bortaplan, mot en motståndare som på alla sätt bör betraktas som "bättre än oss". Läs mer
Kanske vore bra med en degradering så viljan kommer tillbaka hos såväl lag som supportrar!! Verkar vara mycket låsningar nu.
Klart att vi vänder den negativa trenden.
Vilka är det som ska känna pressen Timrå IK eller motståndarna?
Nu behövs stöttning och lite ommöbleringar, men framförallt en fightervilja och en stöddig kyla i avgörande situationer.
Panik är ingen förtjänt av.