Knylan: Hyfsat J20 Timrå hade 2006 med Moe som kanske den mest lovande. Sedan fanns ju Erik Gustafsson, Sebbe och Lander på samma laguppställning. Han såg ju rätt glad ut på filmen i länken, men man undrar om det inte finns en bitterhet också. Han var väl egentligen mer lovande än de andra nu mer etablerade.
El_loco: Hade han varit intresserad av att lägga ner det som krävdes för att ta de där sista stegen så hade han nog tagit sig till en högre nivå än vad som blev utfallet av hans karriär. Så mycket kan man väl säga.
📣 NYFÖRVÄRV!! Det är måndag och vad passar bättre än att börja veckan med ytterligare ett nytillskott i akademin? Vi välkomnar David Slačík 🇨🇿 till Timrå IK. Den tjeckiske forwarden född 2007 har HC Domazlie som sin ... | Läs mer
Lycka till i det civila Moe...