Nisse på Mon: Och förresten....när vi ändå snuddar ämnet. Hur går försäsongsträningen till? På min tid...närnast stenåldern känns det som...hade vi försäsong i fotboll på mellannivå från januari tills serien startade i April Maj. Kondition, och spel ute och inne 4-5 månader. Hur är det inom hockeyn? Känns dom betydligt kortare förberedelser.
Vi märkte jättetydligt igår att Westfält försvann mer eller mindre i sin centerposition. Vi kommer få ut mer av honom på kanten. Vad hade Levinsson igår? En kontrollerad ingång och två passningar på blad? Tappade puck hela tiden. ... | Läs mer
På min tid...närnast stenåldern känns det som...hade vi försäsong i fotboll på mellannivå från januari tills serien startade i April Maj. Kondition, och spel ute och inne 4-5 månader. Hur är det inom hockeyn? Känns dom betydligt kortare förberedelser.