Nisse på Mon: Och förresten....när vi ändå snuddar ämnet. Hur går försäsongsträningen till? På min tid...närnast stenåldern känns det som...hade vi försäsong i fotboll på mellannivå från januari tills serien startade i April Maj. Kondition, och spel ute och inne 4-5 månader. Hur är det inom hockeyn? Känns dom betydligt kortare förberedelser.
Kerstin_k: Äntligen hopplösa underdogs igen! Det var några år sedan, men till slut hittade vi tillbaka igen. Här trivs vi bra, här är vi hemma. Nu blir det bra.
På min tid...närnast stenåldern känns det som...hade vi försäsong i fotboll på mellannivå från januari tills serien startade i April Maj. Kondition, och spel ute och inne 4-5 månader. Hur är det inom hockeyn? Känns dom betydligt kortare förberedelser.